ALKOTÁS: Őszi fa készítése színes tenyérnyomatokkal
Ajánlott kor: 12 hó +
Evelin segítségével igazi őszi hangulatot teremtünk a Klub falai közé, hiszen ez a pici lány nagyon vagányan használta az őszre jellemző színeket ennek az alkotásnak az elkészítésénél. 🙂 Tartsatok velünk Ti is és varázsoljunk őszi hangulatot mindenki otthonába!
ALKOTÁS: Maszatmentes levélfestés
Ajánlott kor: 10 hó +
Nincs nagy titok abban, hogy az otthoni alkotás egyik hátráltató tényezője lehet az azt követő elpakolás. Vagy nevezzük inkább katasztrófa elhárításnak. 😀 Ezért ha csak egy alkotást próbáltok ki ebben a hónapban, akkor azt tanácsoljuk, hogy ez legyen az! Hiszen izgalmas, színes és teljesen magával ragadja a gyerekeket. No meg a legjobb, hogy 1 perc alatt elpakolod a kellékeket utána, és kész is vagy! <3
ALKOTÁS: Mindenkinek jól jön egy klassz esernyő
Ajánlott kor: 12 hónap +
Márciusban igen változékony az idő, ezért egy ilyen szuper esernyő nem hiányozhat otthonról. 🙂 Közben pedig szuperül el lehet beszélgetni az időjárás sokszínűségéről. Festünk, pamacsolunk és közben nagyon jól érezzük magunkat! Próbáljátok ki ti is!
ALKOTÁS: Őszi fa készítése krepp folyatással
Ajánlott kor: 12 hó +
Lehetséges, hogy Ti is készítettetek már krepp papír kockákból/darabokból a fának lombot? – de ezt még biztosan nem próbáltátok! Nézzétek meg a videót és kezdődhet a festék nélküli festés, egy kis krepp papír segítséggel
ALKOTÁS: Óriás falevél színező
A MaszatKlubban elkészített csodákat, vagy a kinyomtatott kártyákat egy idő után már igen nehéz rendben tartani. Ebben a videóban mutatunk jó pár ötletet, ami segíthet felülemelkedni a káoszon! 🙂
ALKOTÁS: Varázslatos színek satírozással
Ajánlott korosztály: 3 év +
Gondolkodtatok már rajta, hogy mi a csudának tesznek a zsírkréta készletbe fehér színt? Hát mert bizony a fehér is használható alkotáshoz, csak egy kicsit másképp mint a többi szín! Ebből a videóból most kiderül a titok és nem kell hozzá más csak a fehér zsírkréta (ennek hiányában gyertyával vagy egyszerű, fehér szappannal is megpróbálhatjátok), vízfesték, néhány őszi levél, egy ecset és egy papírlap.
ALKOTÁS: Az ősz színei szabadfestéssel
Ajánlott kor: 10 hó+
Tudjátok, hogy mi a kicsik legkedvencebb alkotós tevékenysége? – Igen, igen, nagy részük a festést imádja a legjobban, és azon belül is a szabad pingálást, amikor senki és semmi nem áll a színek keverésének útjában! Így hát elő a nagy papírral, némi festékkel és induljon az alkotós kaland!
Tippünk: Ha esetleg aggódsz, hogy babád még megeszi a festéket, akkor próbáld ki a Házi receptek menüpont alatt található Házi festék receptjeink egyikét ehhez az alkotáshoz.
ALKOTÁS: Ősz óriásszínező
Ajánlott kor: 12 hó +
Ősz alkalmából egy nagyon cuki 4-részes óriásszínezőt töltöttünk fel nektek!
JÁTÉK
JÁTÉK: Színcsipeszelés
A színcsipeszelés játék kiválóan fejleszti a szín- és formafelismerést. Ez a játék 1,5 éves kor után ajánlott.
JÁTÉK: Őszi falevél puzzle
Ajánlott korosztály: 20 hó+
NYOMTASD KI ÉS VÁGD FEL a lapokat annyi és olyan
részre, ami Nektek a legszimpatikusabb és
kezdődhet is a játék!Tippek a felhasználáshoz:
– a legkisebbeknek maximum 3-4 részre vágd fel
az adott lapot, de kezdésnek a 2 rész is kiváló!– a nagyobbaknak mindenféle alakzatokra
vághatod a lapokat, hogy nehezítsd a kirakást és
egyszerre több falevelet is játékba tehetsz!– a legkisebbek egyszerre csupán egy falevelet
próbáljanak meg összerakni.– érdemes a lapokat lelaminálni, hogy tartósabbak
maradjanak.– a játék végén összehasonlíthatjátok az adott
lapokat az igazi levelekkel, illetve böngészőpárosító
játékot is játszhattok a lapokkal. 🙂
JÁTÉK: Ősz színei színkártya csomag
Ajánlott korosztály: 1,5 év+
Az idei ősz legnagyobb kedvence játéka a tevékenységkártyák mellett ez az Ősz színei kártyacsomag lett. Egyszerűen imádjuk és nem tudjuk megunni, annyi féle lehetőség rejlik benne!
Ha már unjátok az alapszíneket, az ősz színes világa azonban hívogat Benneteket, akkor ez a Ti tökéletes játékotok!A kártyák segítségével:
– megismerkedhettek az őszre jellemző árnyalatokkal, színekkel
– használhatjátok a kártyákat megfigyelésre, egyeztetésre
– megnevezhetitek az egyes színeketHogyan használhatjátok őket?
– elvihetitek őket magatokkal a piacra és megkereshetitek az áruk között a kártyákon szereplő zöldségeket és gyümölcsöket
– használhatjátok őket őszi sétákhoz és kirándulásokhoz is, ahol a kártyákon lévő árnyalatokat fedezhetitek fel, hasonlíthatjátok össze
– a legkisebbek számára megnevezhetitek a kártyákon szereplő zöldségeket, gyümölcsöket – majd ehhez kapcsolódóan a legjobb, ha „igaziból” és megfoghatják és megvizsgálhatják a kártyákon szereplőketA játék fejleszti:
– a színérzékelést
– a színegyeztetés képességét
– a kiegészítő szín(árnyalatok) megismerését
– a szókincset (cékla, birsalma stb.)
– a megfigyelőképességet
– a logikai képességeketJátékos felfedezéseitekhez jó szórakozást kívánunk!
TUDÁSTÁR
TUDÁSTÁR: Mindent a színtanulásról
Ez egy korábbi anyagunk, de nagyon fontosnak tartjuk azt, hogy a klub ne arról szóljunk, hogy egyszer megcsinálunk egy tartalmat, amit egyszer megnéznek néhányan, hanem újra és újra elővegyünk olyan anyagokat, amelyek rendkívül sok információt adhatnak át Nektek akkor is, ha esetleg kicsit később érkeztetek, vagy ha az első alkalommal még nem jutott rá kapacitásod.